Sutjeska u goleadi bolja od Petrovca

U duelu 15. kola MeridianBet Prve crnogorske fudbalske lige Sutjeska je kraj Bistrice savladala Petrovac rezultatom 3:2.

„Plavi“ su na poluvremenu imali tri gola prednosti, ali su morali da strahuje za trijumf jer su gosti u drugom dijelu postigli dva gola.

Sutjeska je prvi put još od sredine septembra dala više od dva gola, ali je morala da brani pobjedu do kraja u duelu sa Petrovcem.

Tim Vladimira Jankovića je na poluvremenu vodio 3:0 (pogoci Dušana Vukovića, Ognjena Đinovića i Milana Mirosavljeva), a gosti na čijoj klupi sjedi Nenad Brnović smanjili efektnim golom Žarka Popovića i Dejana Boljevića desetak minuta prije kraja.

Nisu, ipak, mogli do senzacionalnog preokreta kraj Bistrice.

Golove za Nikšićane su postigli Dušan Vuković u prvom, Ognjen Đinović u 32, Milan Mirosavljev u 45. minutu, dok su za tim Petrovca pogađali Žarko Popović u 64. i Dejan Boljević 83. minutu.