Jovan Vucurovic: ЦГ ЋЕ МОРАТИ НАЈЗАД ДА СЕ СУОЧИ СА АНОМАЛИЈАМА У БЕЗБЈЕДНОСНОМ СЕКТОРУ ИЗ ВРЕМЕНА БИВШЕГ РЕЖИМА!

У разгвору за Портал РТЦГ, предсједник Скупштинског Одбора за људска права и слободе Јован Вучуровић (ЗБЦГ/НСД) истакао је да као и друге државе у којима је владала диктатура, Црна Гора се и коначно мора суочити са аномалијама а посебно са онима које су биле присутне у безбједносном апарату.

„У Црној Гори је криминал био преузео дјелове полиције, тајне полиције, тужилаштва и судства. Та веза је и до данас присутна и једна од главних обавеза власти је да се обрачуна са тим насљеђем режима Мила Ђукановића, и времена када је мафија практично имала своју државу. Посебно је у тој полицијско-криминалној структури била значајна Седма управа која је била задужена за најпрљавије послове. Чудно је да прошла и претпрошла влада, које су дошле након 30. августа, нијесу радиле на расвјетљавању чињеница везано за ову управу, јер је то нешто што је неопходно ако се жели до краја раскринкати криминална хоботница бившег режима која је и данас има своје пипке по Црној Гори“, нагласио је Вучуровић.

По његовом суду, АНБ је, уз судство, рак рана Црне Горе, служба која је била логистика мафије и полуга криминалног режима Мила Ђукановића.

„Та служба мора бити темељно реформисана, и буквално из ње растјерани и процесуирани они који су сарађивали са мафијом и који су и сами били дио мафијашких структура. То је нешто што смо дужни да урадимо не само због нашег пута ка ЕУ него због Црне Горе и њених грађана који су били на мети те криминалне клике. Треба преузети све кораке како би се дошло до пуне истине о овој управи, па и формирање Анкетног одбора, и утврдити да ли су уништене архиве“; казао је Вучуровић.

Како наглашава, ако се хоће све се то може утврдити, а одговорни процесуирати.

„Наша дужност је била да се одмах након 30. августа озбиљно крене у обрачун са криминалним насљеђем Мила Ђукановића. Надамо се да ће се то десити врло брзо“, закључио је Вучуровић.

Извор: https://rb.gy/i18722

0 komentara
Ugrađene povratne informacije
Pogledaj sve komentare