Istraživanje pokazuje da je PES, iako ostvaruje lošije rezultate na lokalu, i dalje jaka politička partija na državnom nivou te bi ostvarili 22.5% podrške. Partije koalicije Za budućnost Crne Gore ostvarile bi 21.9% podrške na izborima (SNP bi samostalno osvojio 1.9% tako da bi trebali da razmisle o zajedničkom učešću, što je u poslednje vrijeme bila praksa) dok bi Demokratska Crna Gora osvojila 5.9%. To bi činilo osovinu parlamentarne većine kojoj bi se vjerovatno priključile i stranke manjinskih naroda. Što se istih tiče, najjača bi u tom političkom okviru bila Bošnjačke stranka sa 7.2%, dok bi Albanska alternativa osvojila 1.5% a Forca 1.8%.
Što se opozicije tiče, DPS bi i dalje ostao najjača opoziciona stranka gdje bi osvojili 28.5% podrške, Evropski savez bi na državnom nivou imao svega 3.1%, dok bi Stranka evropskog progresa Duška Markovića osvojila svega 0.9%. Građanski pokret URA u ovom trenutku bi imao 2.3% podrške građana Crne Gore.
Pokret Preokret Srđana Perića u ovom trenutku broji 1.3% podrške.

Kada bi taj rezultat preselili na mandate u Skupštini Crne Gore Pokret Evropa sad i koalicija Za budućnost Crne Gore bili bi izjednačeni po brojnu ostvojenih mandata, po 19, dok bi sa 5 mandata Demokratske Crne Gore mogli da čine komotnu vladajuću većinu od 43 poslanika. Kako teku politički procesi, vjerovatno bi pozvali i partije manjinskih naroda gdje bi Albanska alternativa i Forca ušle u Vladu sa svoja 3 poslanika u Skupštini, a Bošnjačka stranka bi tu Vladu podržala sa njihovih 6 mandata. Zbirno, to bi činilo parlamentarnu većinu od 52 poslanika.
Što se opozicije tiče, Evropski savez bi imao 3 mandata, Demokratska unija Albanaca 1, a DPS bi imao 25 poslanika u tom potencijalnoj sazivu Skupštine Crne Gore.
