VIJESTI IZ AUSTRALIJE: Srbi održali košarkaški kup Draže Mihajlovića, pogledajte koja ekipa je pobjednik

Košarkaški klub Otpisani slavi svoju prvu DMC titulu u Melburnu

Seniorski tim Otpisanih posle osvajanja prve titule na Kupu Draže Mihailovića u Melburnu

U utorak je završen do sada najmasovniji Kup Draže Mihailovića u košarci, na kome su pobedu u seniorskoj konkurenciji odneli Otpisani kod muškaraca i ženski tim Belih orlova. Učestvovale rekordne 62 ekipe i više od 400 takmičara. Najviše trofeja u juniorskim nadmetanjima osvojili domaćini.

Izvor : SBS

U Melburnu je u utorak završen Kup Draže Mihailovića u košarci, jedno od najvećih i najznačajnijih sportskih takmičenja srpskih zajednica u Australiji.

Ovogodišnji turnir imao je poseban značaj, pošto je obeleženo 30 godina postojanja ovog nadmetanja, koje okuplja najbolje srpske košarkaške klubove na kontinentu.

Jubilarna godina će ostati upamćena po najmasovnijem Kupu do sada, pošto su se takmičile čak 62 ekipe u devet juniorskih i tri seniorske konkurencije. Nikada do sada DMC nije okupio toliko timova i takmičara, kojih je bilo više od 400.

Najmlađi košarkaši sidnejskog Obilića i Belih orlova iz Melburna.

Tokom tri dana odigrano je više od stotinu mečeva u svim konkurencijama, a najviše uspeha imali su domaći Beli orlovi iz Melburna koji su osvojili šest od devet juniorskih titula.

Kod seniora, prvi put u istoriji takmičenja, titulu su osvojili Otpisani iz Melburna, koji su u finalu savladali najtrofejniji klub, Obilić i tako prekinuli niz od tri uzastopne pobede tima iz Sidneja.

I u drugoj muškoj diviziji slavili su otpisani, pobedom nad veteranima Belih orlova.

Detalj sa meča Belih orlova i Red starsa u konkurenciji do 18 godina

Da svi trofeji ne odu u ruke ekipama iz Melburna pobrinule su se juniorke Obilića do 14 godina i mešoviti tim ovog kluba u konkurenciji najmlađih, do 10 godina. Jedna titula pripala je i sidnejskom klubu Red Stars, koji je slavio u takmičenju juniora do 18 godina.

Ovoj izuzetnoj sportskoj manifestaciji, koja je održana u sali Srednje škole u ​​Rouvilu i u Srpskom sportskom centru u Kizboru, prisustvovalo je nekoliko hiljada posetilaca tokom tri dana, a turnir je završen prigodnom svečanošću.

Takođe, klubovi učesnici su potvrdili da će naredni Kup Draže Mihailovića biti odigran u decembru 2024. u Adelajdu.