VIJESTI IZ AUSTRALIJE: Srbi održali košarkaški kup Draže Mihajlovića, pogledajte koja ekipa je pobjednik

Кошаркашки клуб Отписани слави своју прву ДМЦ титулу у Мелбурну

Сениорски тим Отписаних после освајања прве титуле на Купу Драже Михаиловића у Мелбурну

У уторак је завршен до сада најмасовнији Куп Драже Михаиловића у кошарци, на коме су победу у сениорској конкуренцији однели Отписани код мушкараца и женски тим Белих орлова. Учествовале рекордне 62 екипе и више од 400 такмичара. Највише трофеја у јуниорским надметањима освојили домаћини.

Извор : СБС

У Мелбурну је у уторак завршен Куп Драже Михаиловића у кошарци, једно од највећих и најзначајнијих спортских такмичења српских заједница у Аустралији.

Овогодишњи турнир имао је посебан значај, пошто је обележено 30 година постојања овог надметања, које окупља најбоље српске кошаркашке клубове на континенту.

Јубиларна година ће остати упамћена по најмасовнијем Купу до сада, пошто су се такмичиле чак 62 екипе у девет јуниорских и три сениорске конкуренције. Никада до сада ДМЦ није окупио толико тимова и такмичара, којих је било више од 400.

ДМЦ Обилић Бели орлови.јпг

Најмлађи кошаркаши сиднејског Обилића и Белих орлова из Мелбурна.

Током три дана одиграно је више од стотину мечева у свим конкуренцијама, а највише успеха имали су домаћи Бели орлови из Мелбурна који су освојили шест од девет јуниорских титула.

Код сениора, први пут у историји такмичења, титулу су освојили Отписани из Мелбурна, који су у финалу савладали најтрофејнији клуб, Обилић и тако прекинули низ од три узастопне победе тима из Сиднеја.

И у другој мушкој дивизији славили су отписани, победом над ветеранима Белих орлова.

ДМЦ Бели орлови против Црвене звезде.јпг

Детаљ са меча Белих орлова и Ред старса у конкуренцији до 18 година

Да сви трофеји не оду у руке екипама из Мелбурна побринуле су се јуниорке Обилића до 14 година и мешовити тим овог клуба у конкуренцији најмлађих, до 10 година. Једна титула припала је и сиднејском клубу Ред Старс, који је славио у такмичењу јуниора до 18 година.

Овој изузетној спортској манифестацији, која је одржана у сали Средње школе у ​​Роувилу и у Српском спортском центру у Кизбору, присуствовало је неколико хиљада посетилаца током три дана, а турнир је завршен пригодном свечаношћу.

Такође, клубови учесници су потврдили да ће наредни Куп Драже Михаиловића бити одигран у децембру 2024. у Аделајду.