Bebek prvo pjevao sa Tompsonom pa na proslavi Oluje! Sad bi da nastupi u Nikšiću! Obraz đon!

Nekadašnji pjevač grupe „Bijelo dugme“, Željko Bebek, prije dva dana je pjevao na proslavi zločinačke akcije „Oluja“ u Ličkom Osiku, iako se do samog koncerta pravdao da ne zna da li će uopšte nastupati. 

Iako je pjevao na ovako sramnom događaju, Bebek je ostao i dalje pri nameri da 9 avgusta nastupi na Lake festu u Nikšiću. Sa tim u vezi, portal 083 traži hitnu zabranu nastupa u Nikšiću.

Ovo nije prvi put da Bebek pjeva na godišnjici „Oluje“. On je 5. avgusta 2012. godine bio specijalni gost hrvatskog ultra desničarskog pjevača Marka Perkovića Tompsona na obilježavanju godišnjice operacije „Oluja“ u Čavoglavama. Željko je tada izjavio da Hrvati ne smiju da se odriču „Oluje“ i „pobjede u ratu“, kao i da je zahvaljujući njegovom gostovanju, Tompsonova proustaška proslava prerasla u narodnu zabavu.

– Postoji i opcija narodne zabave. Na jednu stranu jedna ekipa, a na drugu druga. Svi slave isto, „Dan pobjede“. Posebno zato što je ta priredba potpuno promijenjena u odnosu na ranija vremena. Sada je to zaista narodna zabava na koju ljudi dolaze da proslave „Oluju“ bez ikakvih znamenja. Baš je moj dolazak tamo doprinio tome da se slika te proslave promijeni. Ne samo ja, tamo je nastupio i rok bend „Opća opasnost“. Ni oni ni ja nemamo pjesme koje su na bilo koji način povezane sa drugim temama osim onim čime se bavimo ceo život. Naravno, moj nastup tamo ima težinu. Upravo takvu težinu da se slika malo promijeni, da je to, u stvari, zabava naroda koji voli da se okupi na mjestu koje, na nekakav način, obeležava ratna vremena i na određeni način, pobedu. Tih vremena ne možemo i ne trebamo da se odričemo – rekao je tada Bebek, kojem očigledno nisu smetale ustaške pjesme, uniforme i zastave u Čavoglavama.

Željko je tada smatrao da je Tompson time što je pozvao njega da pjeva pokazao da se karakter „manifestacije“ u Čavoglavama promijenio.

– Da nije mene zvao, vjerovatno bi ta cijela stvar imala istu percepciju kao i prije. Nije u pitanju nacionalizam, ja bih to prije nazvao patriotizmom. U njemu postoje određeni simboli koji se ne mogu povezati sa patriotizmom nego više sa nacionalizmima, ali sukobi se ne bi mogli riješiti, kad već nastanu, bez upotrebe simbola. Ako „Dan pobjede“ narod razumije tako da mu je Tompson bliži od bilo koje vrste politike, onda to tako treba razumeti, koliko god se to nekome sviđalo ili ne. „Dan pobjede“ svako ima pravo da slavi i takvoj priredbi se ne treba baš gledati u zube – pričao je Bebek tada za „Dnevni avaz“

0 komentara
Ugrađene povratne informacije
Pogledaj sve komentare